Rabbit Secondary Antibodies
Secondary antibodies where rabbit is the host species. Secondary antibodies must be raised against the host species of the primary antibody. Includes different antigens, classifications, conjugations, and isotypes.
Host Species
- (2)
- (1,842)
Quantity
- (36)
- (39)
- (1)
- (1)
- (10)
- (314)
- (58)
- (157)
- (353)
- (40)
- (37)
- (24)
- (94)
- (17)
- (10)
- (52)
- (3)
- (1)
- (2)
- (63)
- (75)
- (268)
- (1)
- (4)
- (1)
- (24)
- (6)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (10)
- (5)
- (47)
- (8)
- (11)
- (68)
Classification
- (1)
- (92)
- (1,650)
- (69)
- (31)
Target Species
- (9)
- (85)
- (24)
- (72)
- (24)
- (25)
- (69)
- (62)
- (1)
- (258)
- (13)
- (73)
- (52)
- (260)
- (21)
- (419)
- (1)
- (35)
- (135)
- (199)
- (1)
- (2)
- (1)
Applications
- (40)
- (176)
- (1,318)
- (506)
- (47)
- (74)
- (5)
- (534)
- (100)
- (7)
- (9)
- (423)
- (1,040)
- (94)
- (1)
- (372)
- (68)
- (108)
- (4)
- (1)
- (2)
- (6)
- (1,254)
Filtered Search Results
Products from some of our suppliers do not display in filtered search results. Please
clear all filters
to see these products.
Search Within Results
Keyword Search:
Clear All
751
–
765
of
7,451
results
Rabbit anti-Llama IgG (H+L) Secondary Antibody, DyLight 350, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
Rabbit anti-Mouse IgG1 Heavy Chain Secondary Antibody, Allophycocyanin, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
IgG Rabbit anti-Goat, FITC, Polyclonal, Secondary Antibody, MilliporeSigma™
Rabbit Polyclonal Antibody
Rabbit anti-Goat IgG (H+L) Secondary Antibody, HRP (Pre-adsorbed), Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
| Antigen | IgG (H+L) |
|---|---|
| Regulatory Status | RUO |
| Content And Storage | Store at 4C short term. Aliquot and store at -20C long term. Avoid freeze-thaw cycles. |
| Target Species | Goat |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | HRP |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry,Immunohistochemistry (Paraffin) |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Goat IgG whole molecule |
| Primary or Secondary | Secondary |
Rabbit anti-Human IgG Heavy Chain Secondary Antibody [Janelia Fluor 525], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Janelia Fluor 525 |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry,Dot Blot |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG |
| Antigen | IgG Heavy Chain |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Multi-step |
| Gene Alias | Immunoglobulin G, ImmunoglobulinG |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Human IgG gamma heavy chain |
| Primary or Secondary | Secondary |
Rabbit anti-Human IgG (H+L) Secondary Antibody, PerCP, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
Rabbit anti-Mouse IgG (H+L) Secondary Antibody, Alkaline Phosphatase (Pre-adsorbed), Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
Invitrogen™ Rabbit anti-Human IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, DyLight™ 594
Rabbit Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | DyLight 594 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.5 mg/mL |
| Antigen | Human IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.2% BSA and 0.09% sodium azide; pH 6.8 to 7.4 |
| Immunogen | Human IgG-heavy and light chain. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Rabbit anti-Golden Syrian Hamster IgG (H+L) Secondary Antibody, Biotin, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. |
|---|---|
| Target Species | Bovine |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | ELISA,Immunohistochemistry,Western Blot |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 2.07 mg/mL |
| Antigen | Bovine IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | IgG fraction |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.01% sodium azide; pH 7.2 |
| Immunogen | Bovine IgG whole molecule. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Rabbit anti-Human IgG F(ab')2 Secondary Antibody [Janelia Fluor 669], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Janelia Fluor 669 |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG |
| Antigen | IgG F(ab')2 |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Multi-step |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Rabbit anti-Human IgG F(ab)2 Secondary Antibody (Pre-adsorbed)was produced in rabbit by repeated immunization with human IgG F(ab')2 fragment. |
| Primary or Secondary | Secondary |
Rabbit anti-Chicken IgY (H+L) Secondary Antibody [Janelia Fluor 525], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Chicken |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Janelia Fluor 525 |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Immunodiffusion,Immunoassay |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG |
| Antigen | IgY (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity purified |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Purified Chicken IgG/Y (H&L) |
| Primary or Secondary | Secondary |
Rabbit anti-Equine IgG F(ab')2 Secondary Antibody, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
Rabbit anti-Mouse IgG1 Heavy Chain Secondary Antibody, DyLight 405, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody